Redukce tuků prostřednictvím estetické medicíny zahrnuje různé metody, které pomáhají klientům dosáhnout jejich ideální postavy. Tyto metody nemusí být nutně invazivní, jak mnoho lidí mylně předpokládá. Mohou to být například injekce, nebo aplikace kryogenní technologie, kavitace. Je důležité si nejprve vybrat adekvátní metodu a konzultovat s odborníky v oboru.

Lipolýza

Lipolýza patří mezi oblíbené estetické zákroky, které pomáhají redukovat množství tuku v problematických oblastech těla. Tento zákrok je možné provést buď injekčně, nebo s pomocí speciálního přístroje. Oba postupy mají své výhody a nevýhody, takže volba záleží na pacientovi a jeho individuálních představách o výsledku.

Při injekční lipolýze se pod kůži vpichují speciální látky, které rozpouštějí tukové buňky. Ty poté postupně vylučuje organismus. Tento způsob je vhodný zejména pro menší oblasti těla, jako jsou brada, boky, paže či kolena. Zákrok probíhá v místní anestezii a většinou nevyžaduje delší rekonvalescenci.

Přístrojová lipolýza využívá speciálního přístroje, který pracuje s rázovou vlnou nebo laserem. Tyto technologie dokážou rozpouštět tukové buňky v širším spektru a lze je využít i na větší oblasti těla, jako je břicho či stehna. Nevýhodou je však větší riziko pooperačních komplikací a delší rekonvalescence.

Před každým zákrokem je nutné absolvovat konzultaci s odborníkem, který zhodnotí vhodnost zákroku pro danou oblast a pacienta jako celkově. U injekční lipolýzy je vhodné očekávat viditelné výsledky až po několika týdnech, u přístrojové lipolýzy se výsledky projeví rychleji. Je však důležité dodržovat doporučení odborníka týkající se správné stravy a pohybu, aby byl výsledek co nejoptimálnější a trvalý.

Injekční lipolýza

Injekční lipolýza – redukce tuku a celulitidy

Sportujete, zdravě jíte, ale pořád se nemůžete zbavit tuku nebo celulitidy v určitých partiích?

Injekční lipolýza je v zahraničí známou a prověřenou metodou, kterou lze tělo zbavit přebytečného tuku, zároveň potlačuje celulitidu. V poslední době se metoda začíná prosazovat i u nás.  Tato technika je určena především těm, kteří se nemohou zbavit tukových polštářků dietou ani cvičením a nechtějí podstoupit liposukci.

Dají se ošetřit téměř všechny partie těla, nejčastěji se však používá k redukci malých tukových poštářků, např. podbradku, oblast boků, ale i břicha, vnitřní strany stehen, u mužů též oblasti prsou, dále k odstranění zbytků tukové tkáně po liposukci a ke zmírnění celulitidy. Tato metoda také zvyšuje pevnost a elasticitu kůže.

Injekční lipolýza se provádí ambulantně, zákrok trvá jen pár minut a pacient odchází ihned domů. Ošetřované místo je možné ošetřit anestetickou mastí.  pro dostatečný efekt je většinou potřeba 3 aplikací v odstupu 3-4 týdnů.

Jak zákrok probíhá?
Před aplikací injekční lipolýzy je potřeba podepsat informovaný souhlas a zvážit se. Dále se provádí fotodokumentace zvolených partií. Během lipolýzy se aplikuje tenkou jehlou účinná  látka – fosfatydylcholin (neboli lecitin), roztok kyseliny ascorbové anebo roztok deoxycholové kyseliny přímo do nežádoucího nahromaděného tuku. V oblasti obličeje se používají jehly délky asi 5 mm, na jiných partiích 10 mm. Samotný zákrok není náročný na čas – trvá přibližně 15 minut. Zákrok je mírně bolestivý, je možno použít anestetickou mast, vždy partii ochladíme pro snížení bolestivosti po zákroku.

Co je fosfatydylcholin (lecitin)?
Fosfatydylcholin je přírodní produkt získaný ze sojových bobů a vyráběný rovněž v těle. Tento enzym štěpí tuky na malé části, které jsou přirozenou cestou pomalu metabolizovány. Nedochází proto ke zvyšování v krvi kolujících lipidů a cholesterolu  a nezatěžují tudíž játra.

Kyselina ascorbová je zámý vitamin C

Kyselina deoxycholová je jedna za žlučových kyselin, tvořených v játrech. Patří mezi tak zvané detergenty – rozpouští tuk v buněčných membránách a tím likviduje tukové zásoby ve zvolené oblasti.

Které partie můžete díky injekční lipolýze zlepšit?
podbradek, krk a tváře, stehna a hýždě, dolní a horní část břicha, kolena, ramena, ruce a záda a další

Co dělat před ošetřením?
Pokud používáte léky na ředění krve, poraďte se s lékařem, který Vám je předepsal, o vhodnosti vysazení minimálně 1 týden před zákrokem. Nepožívat v posledních 24 h alkohol a silnou černou kávu nebo čaj.

Co mě čeká po ošetření?
Ihned po ošetření je třeba setrvat v centru ještě 30 minut, během této doby chladit ošetřená místa, poté můžete jít domů a vrátit se ke svým běžným činnostem. Ošetřené místo bude těsně po aplikaci zarudlé a oteklé. Mohou objevit modřinky. Po 3-7 dnech se zpravidla vše vrací do normálního stavu. Doporučujeme pít nejméně 2 litry vody denně a užívat dostatek vitamínů, minerálů a antioxidantů. Je nutné hlídat svoji tělesnou hmotnost a nepřibírat. Doporučujeme nosit volné oblečení a aplikovaná místa nedráždit (škrábání, mačkání,…)

Výsledek lipolýzy
Efekt injekční lipolýzy je patrný asi za 4-8 týdnů, kdy se tuk postupně rozpouští. Velkou výhodou je, že tuk je odstraněn rovnoměrně. Ošetření má příznivý vliv na kolagen, čímž je dosaženo stahujícího efektu kůže. Ideální je podstoupit 6 ošetření vždy s odstupem 14 dnů, aby došlo k výraznému zmenšení obvodu dané oblasti (až 75 % ztráta tuku). Výsledek je permanentní při zachování stejné hmotnosti.

Kavitace

Zázrak kavitace: Proč je to nejlepší řešení hubnutí pro ženy?

Dámy, hledáte kouzelnou hůlku, která by vás zbavila nadbytečných kil? Chcete se vyhnout bolesti a nepříjemnostem spojeným s operací nebo intenzivním cvičením? Kavitace by mohla být tou správnou odpovědí právě pro vás. Tato špičková technologie vám nabízí bezproblémové, bezbolestné a bezpečné řešení hubnutí, které se zaměřuje na tukové buňky a formuje vaše tělo, aniž byste se zapotili!

Kavitace je neinvazivní a bezpečná metoda, která pomocí ultrazvukových vln rozbíjí nepoddajné tukové buňky v cílových oblastech těla, jako je břicho, stehna nebo hýždě. Na rozdíl od jiných metod hubnutí, které se spoléhají na dietu, cvičení nebo chirurgický zákrok, kavitace nevyžaduje změnu životního stylu ani anestezii či rekonvalescenci.

Navíc je prokázáno, že kavitace nabízí oproti jiným řešením hubnutí několik výhod, zejména pro ženy. Výzkumy ukazují, že ženy mají tendenci hromadit tuk ve specifických oblastech těla, které se tradičními metodami obtížně odbourávají. Kavitace se zaměřuje na tyto neústupné tukové kapsy, což vede k hladšímu, vypnutějšímu a konturovanějšímu vzhledu.

Proč tedy čekat? Vyzkoušejte kavitaci ještě dnes a zažijte kouzlo hubnutí bez potíží a stresu!

Pojďme si říct, jak kavitace funguje při hubnutí.
V podstatě jde o to, že kavitační technologie využívá ultrazvukové vlny, které se zaměřují na tukové buňky a ničí je. Tyto vlny způsobují vibrace tukových buněk a vytvářejí malé bublinky, které nakonec vedou k prasknutí buňky a tuk se uvolní.

Pokud vás zajímá, co se s uvolněným tukem stane, nezoufejte. Vaše tělo ho přirozeně metabolizuje.

Ale počkejte, je toho ještě víc! Kavitace nejenže pomáhá s cíleným úbytkem tuku, ale také stimuluje tvorbu kolagenu, což může zlepšit vzhled vaší pokožky.

Možná vás teď zajímá, jestli je kavitace bolestivá. Odpověď zní ne. Ve skutečnosti mnoho lidí považuje ošetření za docela uvolňující.

Co se týče účinků na tělo, obvykle se projeví zmenšením celulitidy a centimetrů a celkově hladším vzhledem. Výsledky jsou navíc dlouhodobé, pokud dodržujete zdravý životní styl.

Proč si vybrat naše centrum

Našim klientům nasloucháme, poskytujeme konzultace a nabízíme taková řešení, která vedou k maximální spokojenosti našich zákazníků.
  • Konzultace a poradenství
  • Akutní ošetření
  • Ambulatní péče
  • Bez čekání
  • Profesionální přístup
  • Špičkové vybavení