V rámci estetické gynekologie nabízíme služby modelace zevního i vnitřního genitálu pomocí výplní kyseliny hyaluronové případně botulotoxinem, mezonitěmi a moderním CO2 laserem. Dále ve spolupráci s Masarykovou nemocnicí v Rakovníku provádíme gynekologické plastické operace.

Množství možných řešení je nepřeberné, zde uvádíme některé příklady.

Dalšími novými možnostmi ošetření jsou například chirurgické řešení vpáčených bradavek, zvýraznění bradavek, omlazení prsních dvorců a vytvoření „puffing niples“ nebo naopak zjemnění bradavek (zrušení erekce bradavek), zvětšení prsou výplněmi kyseliny hyaluronové, lifting prsou PDO nitěmi.

Vždy je nutný individuální přístup a pečlivý pohovor před zákrokem. Zákroky se dělají v některých oblastech bez anestezie, případná lokální anestezie je možná v podobě anestetické masti nebo injekční anestezie, velké operační výkony pak vyžadují celkovou anestezii.

Asymetrie velkých a malých labií

Asymetrie malých stydkých pysků: při menší asymetrii jsou možné 2 řešení problému.

  1. Provedení labioplastiky,  při které dojde k chirurgickému odstranění nadbytečné tkáně většího pysku.
  2. Zvětšení menšího pysku pomocí injekční aplikce kyseliny hyaluronové v lokální anestezii – korekce lze docílit při menší míře asymetrie

Asymetrie velkých pysků: pomocí výplně se doplní chybějící objem menšího pysku a tím dojde ke kosmetické korekci.

Sblížení velkých labií

Přiblížení velkých pysků k sobě: buďto z estetického hlediska anebo z důvodu opakujících se chronických infekcí a výtoků v pochvě, je možné pomocí výplní kyselinou hyaluronovou docílit zblížení obou stydkých pysků  až k uzavření poševního vstupu.

Tento postup často volí ženy po porodu, kde v důsledku průchodu dítěte pochvou a poševním vchodem dojde k oddálení labií a otevření poševního vchodu.

Aplikace gelu kyseliny hyaluronové se používá tenká jehlička.

Atrofie labií

Atrofie velkých labií: při ztrátě tukové tkáně v labiích může dojít k různému stupni “zmačkání”, „propadnutí“ a ztrátě objemu zevního genitálu. K doplnění objemu se znovu může použít injekční výplň kyselinou hyaluronovou. K výplni se v tomto případě ještě doplní zasíťování podkoží pomocí mezonití.

Zvětšení klitorisu

Zvětšení klitorisu: v případech, kdy při pohavním styku nedochází k dostatečné stimulaci oblasti klitorisu, je možné tento zvětšit a zpřístupnit ho stimulaci. Provádí se injekční aplikací výplně kyseliny hyaluronové, která se aplikuje pod klitoris a klitoris se tímto nadzdvyhne a je přístupný větší stimulaci (například v poloze „na koníčka“). Žena si pak může pohlavní styk více užít.

Zvednutí předkožky klitorisu

Odhalení klitorisu: klitoris je běžně schován pod kožní řasou, která se jmenuje klitoridální předkožka – prepitium clitoridis. Pomocí technik výplně, případně mezonití se tato předkožka nadzvedne, a tímto dojde k odhalení poštěváčku a tím ke kosmetické korekci, ale zároveň i lepší možnosti dráždění při pohlavním styku.

Zvětšení G bodu

Zvětšení G bodu: Bod G je nazýván podle jeho objevitele – německého gynekologa Dr. Ernsta Gräfenberga.

Velikost a umístění bodu G  (citlivá nervová pleteň ve vaginální sliznici)  se u každé ženy mírně liší.  Obvykle se nachází ve druhé třetině pochvy, přímo za stydkou kostí, v místě odkud vystupuje močová trubice z močového měchýře.

Augmentace (zvětšení)  G-bodu je nebolestivý a časově nenáročný ambulantní zákrok, který se provádí za místního znecitlivění, kdy se injekčně pod G-bod aplikuje speciální preparát na bázi kyseliny hyaluronové. Takto “podložený” G-bod vyčnívá více do pochvy a při penetraci je na něj vyvíjen větší tlak. Ženy, které dosahují pouze klitoriálního orgasmu, mohou díky zákroku konečně poznat i orgasmus vaginální. Ženy, které vaginálního orgasmu schopny dosáhnout jsou, mohou prožívat orgasmus ještě silnější.

Nejmenší naději mají ženy zcela anorgastické. Zlepšené prožívání pohlavního styku udává až 87% žen.  Injekční zvětšení bodu G ale pomáhá i ženám se stresovou inkontinencí nebo slabým svěračem močové trubice. V tomto případě se aplikuje pod močovou trubici.

Po aplikaci je potřeba 14 dní sexuálního půstu

Zúžení poševního vchodu

Zůžení a posílení poševního vchodu: v situaci, kdy je snížen sexuální prožitek například po porodech nebo poraněních pochvy a poševního vchodu a hráze  je možnost pomocí mezonití  a výplní kyseliny hyaluronové zpevnit poševní vchod a pomocí výplně ho zůžit natolik, že dojde k obnovení sexuálních prožitků.

Poševní vchod se nachází mezi pochvou a zevním genitálem v místech, kde byla dříve panenská blána.

Labioplastika

Při nadměrně vyvinutých malých stydkých pyscích, které jsou neestetické anebo působí potíže při sportu a podobně, tyto pysky operačně upravíme a zmenšíme tak, aby byl zajištěn dokonalá výsledek

Většinou se používají 2 operační techniky.

Při první se labia seříznou podélně v celém svém rozsahu. Tuto metodu volíme v případech, kdy si žena zároveň přeje zvýraznění klitorisu. Okraje ošetřujem elektrochirurgicky, abychom po okrajích nevytvořili pravidelné „otisky stehů“

Druhý způsob spočívá v klínovitém seříznutí a sesšití. Výhodou je lepší zachování nervového zásobení, nedojde k zvýraznění klitorisu a jizva je opticky menší, někdy ani není zjistitelná po dohojení.

Hoodectomie

Jedná se o operační metodu redukce předkožky klitorisu. Po tomto zákroku je klitoris  více viditelný a přístupný sexuálnímu dráždění. Většinou se provádí svislým prostřižením předkožky.

Estetická operační úprava labií

Například po nehodách, úrazech, asymetriích vzniklých genetickým vývojem. K úpravě se používá řada metod a jejich kombinace jako jsou labioplastiky, vytětí jizev, lalokové plastiky a podobně

Obnovení panenské blány

Rekonstrukce panenské blány: v některých případech si ženy přejí rekonstrukci hymenu.  Toho je možné docílit poměrně rychlou operací, při které se v poševním vchodu sešijí zbytky panenské blány.

Plastika hráze

Většinou si ženy přejí zúžit poševní vchod kvůli zlepšení pohlavního života. Poševní vchod bývá rozšířen například po spontánním porodu, anebo na hrázi mohou být jizvy po zraněních nebo porodním poranění.

Operace se provádí tak, že se ze stran nařízne hráz směrem ke konečníku, odstraní se přebytečná tkáň a hráz se znovu sešije a tím dojde k zúžení poševního vchodu.

Plastika pochvy

Operační technikou se podélně rozřízne přední i zadní poševní stěna a znovu se sešije do užší podoby. Většinou si toto přejí z důvodu zlepšení pohlavního styku po 40. roce věku.

Lifting a zpevnění genitálu

Při ztrátě objemu velkých labií a vlivem gravitace nebo při radikálním snížení tělesné hmotnosti může dojít k poklesu zevního genitálu. Tento stav může být  esteticky nepříjemný, může zhoršovat pohlavní život, vzrušivost genitálu a podobně.

Nabízí se neoperační řešení pomocí aplikace mezonití do labií a případně i mons pubis. Tyto nitě mají výrazný liftingový efekt. Zároveň způsobují novotvorbu kolagenu – vaziva, který výrazně vylepšuje stav podkoží. Tím genitáln nabývá svěžího mladého pevného vzhledu.

Jedná se aplikaci 4-8 nití podélně s dlouhou osou velkých labií. Nitě směřují vzhůru do podbřišku.

Lifting bradavek a prsou

Jaký je ideální tvar a velikost prsou?

Pomocí velkých studií je zjištěno, že mužům nezáleží na velikosti ženských prsou. Je jedno jestli jsou velká nebo malá, jestli jsou košíčky A nebo D.

Naopak se ale zjistilo, že muži vybírají krásu prsou na základě jejich tvaru.

Jedná se o polohu pradavky, která by měla být nepatrně nad horizontální polovinou prsu. Tento tvar považují muži za atraktivní nejspíše proto, že vypadá mladě a plně.

Nabízíme vám možnost minimálně invazivního liftingu, kdy se pomocí zavedených mezonití jemně vytáhne bradavky směrem vzhůru a tím  se zatraktivní poměr horní a dolní poloviny prsu. Někdy stačí třeba i 1 cm a prs vypada úplně jinak a stává se velmi atraktivním. Používáme k tomu tupé jehly, se sníženou bolestivostí – kanyly, kterými se ke každé bradavce zavede asi 4-8 nití. Podle počtu nití (záleží na hmotnosti prsu) se odvíjí i cena.

Obdobně lze provést i lifting celého prsu za použití většího množství nití.

Zvětšení prsou fillerem

Augmentace (zvětšení) prsou pomocí injekcí výplně kyseliny hyaluronové

Tato metoda se nyní bouřlivě rozvíjí především v Asii a razí si cestu na západ včetně České republiky. Je vhodná jako doplňkové modelování  při chybějícím objemu v některých částech prsu. Dále se s úspěchem používá u menších prsů, kde je efekt významný a naprosto přirozený.

Aplikuje se po znecitlivění prsu aplikací místní anestezii kanylovou technikou, většinou z 1 bodu. Objem zůstává zachován 1-1,5 roku, pak je nutné objem doplnit. 

Zákrok je velmi dobře snášen a rekonvalescence je velmi krátká, v podstatě žena odchází domů zcela bez obtíží.

Rejuvenace - omlazení genitálu

Laserové rejuvenační ošetření velkých stydkých pysků, hráze, malých stydkých pysků a poševního vchodu je vhodné pro ženy, které pociťují jistou ochablost, snížení pevnosti, nerovnosti nebo známky atrofie velkých i malých stydkých pysků a hráze.

Laserový zákrok probíhá v lokálním znecitlivění mastí, která se nechává působit asi 1 hodinu. Poté laserový paprsek pokryje ošetřovanou oblast sítí miniaturních spálených bodů, které dosahují do hloubky  několika desetin milimetru.  Po ošetření tkán začne s okamžitou regenerací, při které se asi po týdnu sloupne stará kůže ve formě malých šupinek a je nahrazena novou kůží, což je doprovázeno vyrovnáním povrchu, omlazením, novotvorbou kolagenu, zvýšeného prokrvení a tím hydratace okolí. Genitál nabývá mladistvějšího pevného vzhledu.

Celková délka rekonvalescence je asi 7-14 dní, kdy je potřeba dodržovat zvýšenou hygienu, zabránit škrábání a mechanickým inzultům v oblasti, ale běžný život není nijak omezen.

Proč si vybrat naše centrum

Našim klientům nasloucháme, poskytujeme konzultace a nabízíme taková řešení, která vedou k maximální spokojenosti našich zákazníků.
  • Konzultace a poradenství
  • Akutní ošetření
  • Ambulatní péče
  • Bez čekání
  • Profesionální přístup
  • Špičkové vybavení